Egyéni konzultáció
Kinek ajánlom?
Nem mindenki számára felel meg a csoportos terápia. Ennek számos oka lehet, de legfontosabbnak azt tartom, amikor bonyolultabb, vagy nem "átlagos" problémáról van szó. Az ARFID esetében minden eset nagyon különböző, és bár a csoportos kezelési formát úgy dolgoztam ki, hogy mindenki számára működjön, vannak, akik szívesebben dolgoznak egyénileg. A szelektív evés, illetve az elkerülő, korlátozó evészavar terápiája a szülőkkel való online konzultáció segítségével az esetek túlnyomó többségében sikeres tud lenni.
Van lehetőség arra is, hogy akár csak egy, vagy néhány alkalommal beszéljünk, ez mindig az adott család konkrét helyzetétől függ. A konzultáció hossza, az ülések gyakorisága mindig egyedileg dől el, és függ a szelektív evés mértékétől, a gyerek, illetve a család egyéb jellemzőitől, az esetleges szenzoros érzékenységektől is.
Családterápia
Kinek ajánlom?
Azon családok számára ajánlom az online családterápiűt, ahol a gyerek legalább 8-10 éves, és az evészavar következtében kialakult korlátozott étrendet önerőből nem tudjátok szélesíteni, illetve az étkezések hangulata feszült, sok veszekedés, könyörgés, tanácstalanság és egyéb negatív érzések jellemzik azokat. Az ARFID következtében kialakult konfliktusok kezelésében is hasznos a családterápia, amely - akárcsak az egyéni terápia - pszichoedukációs szakasszal kezdődik, majd a konfliktusok enyhülése után az új ételek megkóstolásának hatékony módszereinek megtanításával folytatódik.